Bajkoviti Mesec školskih biblioteka u OŠ “Vojvoda Mišić”

Povodom Međunarodnog meseca školskih biblioteka, koji se u celom svetu obeležava u oktobru mesecu, a sa željom i ciljem da oživimo lepu reč, naša škola organizovala je niz aktivnosti.

Osnovna tema ovogodišnjeg Međunarodnog meseca školskih biblioteka je „Bajka i narodna priče širom sveta“. I ove godine želeli smo da istaknemo značaj biblioteka, značaj čitanja i značaj knjige u životu svakog čoveka, u kom bajke zauzimaju bitno, posebno i drago mesto.
Nije bilo tako davno, kao što počinje većina bajki, već ovog meseca, posvećenog školskim bibliotekama, posetili smo našu školsku biblioteku i Izdvojeno odeljenje Biblioteke Osečina u Peckoj. Učestovali smo na literarnim i likovnim konkursima posvećenim bajci. Obeležili smo rođendane naših velikih pisaca Ive Andrića i Miloša Crnjanskog. Napravili smo izložbu od likovnih i literarnih radova i uredili bajkoviti ambijent gde smo upriličili kratku bajkom inspirisanu priredbu posvećenu ovogodišnjem Mesecu školskkih biblioteka.
Na priredbi smo se podsetili šta znamo o bajkama i zašto treba čitati bajke. Кoje to bajke naši učenici najviše vole čuli smo kroz najbolje radove koje su napisali, ali i kroz kostime u koje su se „prerušili“ predstavljajući svoje omiljene likove iz bajki. Najbolji literarni radovi kao i likovni radovi, koji čine našu izložbu, biće nagrađeni na završnoj svečanosti na kraju školske godine.
Najbolje radove na literarnom konkursu odabrao je stručni žiri u sledećem sastavu :

 • Zorica Soldatović, profesor engleskog jezika, predsednik žirija
 • Danka Vasić, profesor razredne nastave, član
 • Dušica Racković, profesor razredne nastave
 • Ana Jokić, profesor srpskog jezika i književnosti

Najbolje literarne radove u mlađim razredima napisali su:

 • Luka Nenadović, 3. razred, I nagrada
 • Dunja Damnjanović, 4. razred, II nagrada
 • Anastasija Malešević, 4. razred, III nagrada


Najbolje literarne radove u starijim razredima napisali su:

 • Кsenija Puzić, 8. razred I nagrada
 • Ivana Bojičić, 8. razred II nagrada
 • Milica Кrsmanović, 7. razred, III nagrada


Najbolje likovne radove uradili su:
Mlađi razredi:

 • Marko Nenadović 1. razred
 • Miloš Đokić 3. razred
 • Vuk Malešević 1. razred


Stariji razredi:

 • Tanja Đurđević 8/2
 • Jelena Đurđević 7/2
 • Jovana Popović 8/1


Nagrađeni pano uradile su:

 • Sara Milutinović 5. razred i
 • Aleksandra Sekulić 5. razred


Najbolje likovne radove odabrao je stručni žiri u sledećem sastavu:

 • Zorica Soldatović, profesor engleskog jezika, predsednik žirija
 • Danka Vasić, profesor razredne nastave
 • Danijela Vasiljević, profesor likovne kulture

Čestitamo pobednicima i svim učesnicima i likovnog i literarnog konkursa.
Ove godine pored bajki slavimo i narodne priče. Mi smo odabrali da se na priredbi podsetimo naše narodne, duhovite i poučne priče „Ero s onoga svijeta“ u kratkoj intrpretaciji dramske sekcije.
Sve bajke se završavaju srećno i radosno, tako smo i mi završili naš ovogodišnji bajkoviti Mesec školskih biblioteka. Za srećan, veseo i čudesan kraj, pobrinuo se, u duhu narodne tradicije, naš Darko Đokić svojom čarobnom frulom.
Čitajući bajke i narodne priče, kroz iskustva njihovih junaka, mi stičemo mudrost, najpre da razlikujemo dobro od zla, a potom i da naučimo da se za dobro treba boriti, a na samom kraju i da poverujemo da dobro uvek pobeđuje.
Čitajte bajke i čitajte uopšte, činite dobro, verujte u dobro i dobro će i biti, kao i svakoj bajci.

Check Also

Ministar Martinović obišao radove na objektu srednjeg obrazovanja u Osečini

Rekonstrukcija i adaptacija objekta srednje škole u okviru vaspitno-obrazovnog centra „Braća Nedić“ u Osečini privode …