Opštinska smotra recitatora 2021. u onlajn formatu

Opštinska smotra recitatora ,,Pesniče naroda mog“ s obzirom na lošu epidemiološku situaciju održana je u ONLAJN formatu u ponedeljak, 12. aprila u 11 sati u velikoj čitaonici NBOS. Takmičari nisu nastupali „uživo“, već su organizatoru Biblioteci dostavljani snimci njihovog nastupa. Кomisija u sastavu: Jelena Simić, profesor srpskog jezika i književnosti, predsednik komisije, Danka Vasić, profesor razredne nastave, član i Ana Vasiljević, direktor Biblioteke, član, zasedala je ,,uživo“, a snimci su im biti emitovani u kontinuitetu za svaku kategoriju posebno, kao što je to slučaj i u normalnim okolnostima.

U okviru prve kategorije ( učenici od I do IV razreda ) – mlađi uzrast učestvovalo je 6 takmičara, u drugoj kategoriji ( učenici od V do VIII razreda) – srednji uzrast učestvovalo je 20 takmičara, dok u okviru treće kategorije, koja obuhvata učenike od I do IV srednje škole razreda izostalo je učešće takmičara.

Кomisija je jednoglasno donela odluku o takmičarima koji su se plasirali na Okružnu smotru recitatora:
Prva kategorija ( učenici od I do IV razreda ) – mlađi uzrast

  1. Mateja Marković
    IV r. OŠ ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Dosadna pesma, Miroslav Antić
    Pedagog: Danka Vasić
  2. Jelena Nenadović
    IV r. OŠ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Mala žaba Melanija, Ljiljana Ninković Mrgić
    Pedagog: Danka Vasić
  3. Đorđe Vasiljević
    II r. Obrazovno-vaspitni centar „Osečina“
    Takav sam, Elizabeta Georgiev
    Pedagog: Vesna Josipović4. Vuk SpasojevićI r. OŠ ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Nije lako biti dete, Dragomir Đorđević
    Pedagog: Milena Perić
  4. David Savić
    II r.OŠ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Peti musketar, Tode Nikoletić
    Pedagog: Dušica Racković
    Druga kategorija ( učenici od V do VIII razreda ) – srednji uzrast
  5. Natalija Janković
    VIII r. OŠ ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Snovodaritelj bibliotekar, Elizabeta Georgiev
    Pedagog: Anđelka Jeremić i Jelena Simić
  6. Nikola Aleksić
    VI r. Obrazovno-vaspitni centar „Osečina“
    Protestna pesma, Miroslav Antić
    Pedagog: Кatarina Maksimović
  7. Sara Filipović
    VI r. OŠ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Кriza, Elizabeta Georgiev
    Pedagog: Jelena Simić
  8. Milica Jevtić
    VI r. Obrazovno-vaspitni centar „Osečina“
    Nepovratna pesma, Miroslav Antić
    Pedagog: Кatarina Maksimović
  9. Anđela Milutinović
    VII r. OŠ ,,Vojvoda Mišić“ Pecka
    Oblaci, Elizabeta Georgiev
    Pedagog: Ana Jokić
    Biblioteka je nagradila najbolje recitatore diplomom i prigodnom knjigom.

Check Also

Bezbednost dece na internetu

Povodom dečje nedelje koja je iza nas, a u susret Evropskom danu borbe protiv trgovine …