Društveno odgovorna kompanija Podgorina Frucht vratila deci u Peckoj osmeh na lice: Prave ljudske vrednosti se nisu izgubile

Prema rečima direktora OŠ „Vojvoda Mišić“ iz Pecke, profesora Slobodana Todorića, Podgorina Fruht iz Osečine je uvek tu za one kojima je najpotrebnija. On je istakao da su rukovodioci firme gospodin Zdravko Jovičić i gospođa Кatarina Vučetić već bili u našoj školi kada su posetili đake prvake i tom prolikom poklonili deci rančeve i školski pribor.

Sada, po drugi put u OŠ „Vojvoda Mišić“ u Peckoj doneli su ono najvažnije – osmeh na licima mnoge dece. To nije samo osmeh zbog dobijenih preko potrebnih poklona, to je i osmeh zahvalnosti i rasterećenja, osmeh koji govori: „Nismo sami, nismo prepušteni sami sebi, neko ipak brine o nama, neko uvek misli na nas.“ Ima li vrednijeg poklona?!
Direktor škole je posebno naglasio da danas, u ovo teško vreme i vreme kada su se, nažalost, poremetile osnovne ljudske vrednosti, ljudi, veliki ljudi ogromnog srca, svima nama daju uverenje da još uvek postoji nada, da nije sve izgubljeno, da tu, u našem komšiluku, postoje nesebični, plemeniti, humani, empatični, i ne manje važno, sposobni i preduzimljivi ljudi, koji nam pokazuju najlepše ljudsko lice.

Na inicijativu radnika ove firme Verana Josipovića, u ime Podgorine Fruht iz Osečine, gospođa Кatarina Vučetić, sa svojim saradnicima i našom dragom Mirom Stanisavljević, saobraćajnom policajkom, posetila je školu u Peckoj i u saradnji sa stručnom službom škole, uručila veoma vrednu pomoć u odeći i obući deci, kojoj je pomoć bila najneophodnija.
Svi u našoj školi, i deca i zaposleni, dirnuti smo ovim veoma pažljivim i nesebičnim gestom firme Podgorina Fruht iz Osečine, ali istovremeno i ohrabreni i zadivljeni, jer svedočimo da se prave ljudske vrednosti ipak nisu izgubile.
Pravi svedoci govore javno. Zagovornici smo teze koju uvek ističemo – o dobrim delima se mora govoriti, dobri ljudi se moraju istaći, za njih se mora čuti i znati jer oni jesu pravi primeri, uzori, oni su takvi ljudi kakvi želimo da postanu naša deca, o takvim delima i ljudima ih svakodnevno učimo.
„Za osmeh dece naše škole, za njihovu radost, za njihovu veru i veru svih nas u dobro koje uvek pobeđuje, a koju su učvrstili ljudi iz Podgorine Fruht zahvaljujem se, najiskrenije u ime dece, njihovih roditelja, zaposlenih u našoj školi i u svoje lično ime“, rekao je direkor škole u Peckoj, profesor Slobodan Todorić.

Check Also

Ministar Martinović obišao radove na objektu srednjeg obrazovanja u Osečini

Rekonstrukcija i adaptacija objekta srednje škole u okviru vaspitno-obrazovnog centra „Braća Nedić“ u Osečini privode …